Uzależnienie partnera od alkoholu a rozwód

Podobno alkoholizm jednego ze współmałżonków jest jedną z najczęstszych przyczyn rozwodów, obok zdrady, przemocy, braku czasu dla rodziny oraz niezgodności charakterów. W jaki sposób uwolnić się od pijącego małżonka? Co należy wziąć pod uwagę w czasie sprawy rozwodowej?

Rozwód – dowody w sprawie

Decydując się na sprawę rozwodową, należy w szczególności zdecydować się na formę rozwodu – z orzekaniem lub bez orzekania o winie. Jeżeli chcielibyśmy przypisać wyłączną winę małżonkowi, który spożywa zbyt dużo alkoholu, musimy zebrać niezbędne dowody. Potrzebujemy dokumentów, zdjęć oraz zeznań świadków. Wszystkie te elementy muszą jednoznacznie potwierdzać, że drugiego małżonka dręczy silne uzależnienie od alkoholu. Czym możemy się posłużyć? Zdjęciami, na których partner spożywa alkohol, zeznaniami sąsiadów, którzy widzieli, że małżonek pijany wracał do domu, dokumentami, takimi jak skierowanie na leczenie odwykowe, protokół Policji, która pewnego razu musiała interweniować po jednej z libacji alkoholowych małżonka i tak dalej.

Rozwód – elementy pozwu rozwodowego

Separacja lub rozwód zostaną orzeczone na wniosek jednego ze współmałżonków. Musi on jedynie zwrócić się z pozwem do sądu. Ważne jest wskazanie w tym piśmie – od kiedy małżonek nadużywa alkoholu, czy jest agresywny, czy istnieje różnica w jego zachowaniu przed i po spożyciu alkoholu, w jaki sposób choroba alkoholowa partnera wpływa na ich wspólne dzieci i tak dalej. Małżeństwo rozwiązane przez rozwód z wyłącznej winy pijącego małżonka, pozwala na szybką eksmisję partnera oraz żądanie wysokich alimentów (na dzieci i siebie). Stawia zatem drugiego małżonka w dużo korzystniejszej sytuacji.

Rozwód – profesjonalna pomoc

Sprawy rozwodowe nie należą do łatwych, dlatego warto zwrócić się w tej sprawie do profesjonalnego pełnomocnika – adwokata lub radcy prawnego. Oni podpowiedzą na co warto zwrócić uwagę, jakie argumenty warto wykorzystać, jakie dowody należy zebrać. To duża i skuteczna pomoc w tak trudnej sytuacji. Nie pozwól, aby alkohol – uzależnienie zrujnowało Ci życie.

Szukasz skutecznego adwokata w sprawie rozwodu?
Masz pytania? Zadzwoń

+ 48 501 288 110

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *