Uzależnienie od narkotyków partnera a rozwód

Uzależnienie od narkotyków ma niejednokrotnie zdecydowanie poważniejsze i dalej idące skutki, niż uzależnienie od alkoholu i również może stać się przesłanką rozwodu. Jeżeli z tego powodu nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia, nie tylko możemy liczyć na orzeczenie rozwodu, ale również na uznanie przez sąd winy po stronie uzależnionego małżonka.

Rozwód – dowody w sprawie

Nie każde uzależnienie musi stać się powodem orzeczenia rozwodu. Jeżeli natomiast małżonek, regularnie przyjmujący narkotyki, nie chce się leczyć i nie ma w planach zmiany swojego postępowania, prawdopodobnie rozwód jest koniecznością. Jakie dowody należy zebrać, aby sąd uznał winę partnera? Z pewnością pomocne będą zeznania świadków, dokumenty (takie jak wypisy ze szpitala, protokoły policyjne) oraz zdjęcia (na przykład posiadanych przez małżonka substancji). Biorąc pod uwagę, że posiadanie narkotyków jest w Polsce zabronione, można również w tej sprawie wezwać Policję.

Rozwód – elementy pozwu rozwodowego

Pozew o rozwód, niezależnie od powodu rozpadu małżeństwa, ma identyczną strukturę. Powinniśmy w nim wskazać strony – imiona i nazwiska małżonków, sąd, do którego wnosimy pozew (właściwy jest sąd okręgowy w miejscu zamieszkania małżonków), a nadto zakres naszych żądań i stosowne uzasadnienie. W załączeniu natomiast możemy przedłożyć posiadane w sprawie dowody. Istotne jest wskazanie, od kiedy małżonek przyjmuje narkotyki, czy odpowiadał za to karnie, czy jest agresywny, czy czujemy zagrożenie ze strony partnera, czy cierpią na tym wspólne dzieci.

Rozwód – profesjonalna pomoc

Na pewno skorzystanie z pomocy profesjonalnego pełnomocnika – adwokata lub radcy prawnego – pozwoli nam uniknąć niepotrzebnego stresu. Dzięki temu otrzymamy niezbędne wsparcie – merytoryczne i duchowe. Nasz adwokat lub radca prawny powie nam jakie dokumenty powinniśmy zebrać, jaki mamy czas na poszczególne czynności w ramach postępowania, ile będzie nas kosztował rozwód i jakie są szanse na uzyskanie zwolnienia od kosztów.

Szukasz skutecznego adwokata w sprawie rozwodu?
Masz pytania? Zadzwoń

+ 48 501 288 110

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *